Відбудеться виїзне засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України

Відбудеться виїзне засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України


27 вересня 2018 року в конференц-залі Мукачівського готелю «Фердінанд» відбудеться виїзне засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України ВКДКА. Упродовж наступних двох днів Комісія планує розглянути 26 скарг на рішення, дії та бездіяльність регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

На мою думку є дуже символічним те, що засідання відбудеться саме на Закарпатті, бо це означає, що адвокати працюють всупереч усім незгодам. Я радий вітати сьогодні членів ВКДКА та голову ВКДКА Олександра Дроздова Aleksandr Drozdov, який вже не вперше відвідує Мукачево, є моїм особистим другом та надійним партнером адвокатів Закарпаття. У своїх розмовах ми нерідко торкались теми про те, що наш регіон завжди вважався одним з форпостів самоврядних прагнень сучасної адвокатури України, і ця правнича професійна монолітність з роками стала лише більш визначною.

Всі адвокати є свідками того, що останні декілька тижнів інформаційна активність навколо реформи адвокатури просто зашкалює. І це не випадково - бо адвокатське співтовариство завмерло в очікуванні нових законодавчих ініціатив, за якими хочуть «відформатувати» адвокатів, зробити їх залежними від волі суддів та прокурорів, позбавити єдиного голосу професії. Але це не означає, що завмерла вся адвокатська робота – і виїзне засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в Мукачево – цьому яскраве підтвердження.

Більше того, хочу відмітити, що адвокатура ніколи не була й не буде слухняним посіпакою державної машини примусу. Та й «збити» адвокатів з їх робочого ритму, просто зареєструвавши черговий законопроект з так званої серії «провальних реформ у сфері правосуддя», теж не так вже й просто.

І що не менш важливо - сьогодні адвокатура Закарпаття виступає в авангарді процесу захисту прав адвокатів – ми першими відреагували на недолугість законопроекту 9055, висвітивши усі його невдалі новації та приховані загрози. Бо ж слова Вольтера про те, що втратити свободу може лише той, хто не вмів її захищати, будуть актуальними у всі віки.

Рада адвокатів Закарпатської області ще 12 вересня 2018 року категорично засудила звуження прав адвокатів, руйнацію основних принципів існування та незалежності адвокатури, нехтування належним інструментарієм правового захисту громадян та юридичних осіб. Зауважте, завтра ВКДКА розглядатиме лише 26 скарг на захисників з-поміж 40 000 адвокатів.

Це означає що зараз в Україні існує морально не розбещена, добре організована й професійно достойна адвокатура. Такою вона має залишатись і надалі, але для цього потрібно знівелювати грубу спробу втручання держави у повноваження адвокатського самоврядування через прийняття не виважених та руйнівних законопроектів.

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"