ОЛЕКСІЙ ФАЗЕКОШ: «ПОГЛЯД ДЕЛЕГАТА НА З’ЇЗД АДВОКАТІВ УКРАЇНИ»

ОЛЕКСІЙ ФАЗЕКОШ: «ПОГЛЯД ДЕЛЕГАТА НА З’ЇЗД АДВОКАТІВ УКРАЇНИ»


В розвиток теми про З’їзд адвокатів України, який нещодавно закінчив свою роботу. Деякі думки і тези.
1. Подобається це комусь чи ні, але українські адвокати, принаймні їх переважна більшість, через делегованих на З’їзд представників продемонстрували, що налаштовані на конструктив і можуть спільно вирішувати важливі для функціонування системи адвокатури України, всієї правової системи нашої держави рішення.
2. Нарешті призначено за квотою української адвокатури трьох представників до Вищої ради юстиції – Вадима Беляневича, Павла Гречківського та Аллу Лесько, професійний рівень яких в української адвокатської спільноти не викликає жодних сумнівів. Це стосується також обраного до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України теж за квотою З’їзду адвокатів Павла Луцюка.
3. Вважаю, що кадрові зміни в керівних органах адвокатського самоврядування України були доцільними і логічними в сенсі консолідації адвокатської спільноти та посилення ефективності діяльності керівних органів адвокатського самоврядування України, зокрема ВКДКА, яке очолив адвокат з бездоганною репутацією, науковець, який знає не тільки теорію, а й практику застосування законодавства Олександр Дроздов.
4. Логічним також було обговорення на З’їзді питання щодо подальшого функціонування системи безоплатної правової допомоги, оскільки Україна прагне йти до європейських правових стандартів, то національна адвокатура повинна бути єдиною, незалежною професійною організацією, яка надійно та ефективно відстоює законні права та інтереси громадян. А тому виходячи із сказаного необхідно мінімалізувати вплив Мінюста на адвокатів у сфері діяльності системи безоплатної правової допомоги, залишивши за ним виключно контроль за витратами державних коштів з повною передачею адміністрування системи надання цієї правової допомоги за рахунок держави адвокатурі.
Якщо ми сповідуємо європейські демократичні цінності і європейську модель побудови адвокатури як правозахисного інституту на засадах незалежності, ми ні в якому разі не можемо допустити «одержавлення» української адвокатури.
5. Передивився майже все в інформаційному полі і майже ніде не має різко критичних виступів відносно З’їзду. Є «в’ялолунаючі» виступи деяких ображених осіб у фейсбуці без належної мотивації, оскільки самі ці особи розуміють абсолютну безперспективність оскарження рішень цього З’їзду в судовому порядку. Та питання навіть не в цьому. Всі ці суперечки та чвари, намагання зірвати роботу З’їзду, які зініційовані з власних меркантильних цілей певними особами і окремою, зовсім не чисельною на фоні всієї української адвокатури, групою адвокатів, ідуть всупереч інтересів переважної більшості адвокатів України, які хочуть консолідації, конструктиву та ефективної роботи в цей важкий для України час.

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"