Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи

Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Олександр Дроздов беруть участь у конференції “Адвокатура: минуле, сучасне, майбутнє” в Національному університеті “Одеська юридична академія”.

Захід за участю президента Академії, народного депутата Сергія Кивалова, народного депутата Валерія Писаренка, керівництва органів адвокатського самоврядування Одеської області, правників-науковців академії присвячений реформі адвокатури на основі зареєстрованих у парламенті проектів закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Відкриваючи дискусію, Сергій Кивалов наголосив на тому, що важливо консолідувати зусилля довкола тих законодавчих змін, які мають підтримку всередині адвокатської спільноти і враховувати європейські стандарти незалежності професії від держави.

“Ми повинні зробити все, щоб об”єднатися довкола таких цілей, і саме в зв”язку з цим я відкликаю законопроект №9055- 2, який був поданий мною спільно з іншими народними депутатами, і прошу об”єднатися довкола альтернативного законопроекту №9055-1”, - сказав Сергій Кивалов.

При цьому народний депутат зауважив, що особливе занепокоєння викликають спроби держави в ході реформи посилити вплив на адвокатуру та контролювати допуск до професії та дисциплінарні процедури.

“Мене здивував висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради, який пропонує, що позбавленням права на адвокатську діяльність мають займатися органи влади. Таке було лише в Радянському Союзі”, - сказав Сергій Кивалов. Він також звернув увагу на те, що єдина професійна організація адвокатури, яка є регулятором професії, є поширеною практикою європейських країн. Відтак, пропонована законопроектом ліквідація НААУ не може бути сприйнята як позитивна зміна, а повноваження регіональних органів адвокатського самоврядування можуть бути посилені в інший спосіб.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сказала, що законопроект 9055 містить велику кількість ризиків — від втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через обмежений інструментарій захисту; обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу; обмеження доступу громадян до професії адвокати. При цьому законопроект 9055 сповнений корупційними ризиками.

unba.org.ua