Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи

Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи


Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій та Олександр Дроздов беруть участь у конференції “Адвокатура: минуле, сучасне, майбутнє” в Національному університеті “Одеська юридична академія”.

Захід за участю президента Академії, народного депутата Сергія Кивалова, народного депутата Валерія Писаренка, керівництва органів адвокатського самоврядування Одеської області, правників-науковців академії присвячений реформі адвокатури на основі зареєстрованих у парламенті проектів закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Відкриваючи дискусію, Сергій Кивалов наголосив на тому, що важливо консолідувати зусилля довкола тих законодавчих змін, які мають підтримку всередині адвокатської спільноти і враховувати європейські стандарти незалежності професії від держави.

Прихильники альтернативного законопроекту про адвокатуру вирішили підтримати один варіант реформи


“Ми повинні зробити все, щоб об”єднатися довкола таких цілей, і саме в зв”язку з цим я відкликаю законопроект №9055- 2, який був поданий мною спільно з іншими народними депутатами, і прошу об”єднатися довкола альтернативного законопроекту №9055-1”, - сказав Сергій Кивалов.

При цьому народний депутат зауважив, що особливе занепокоєння викликають спроби держави в ході реформи посилити вплив на адвокатуру та контролювати допуск до професії та дисциплінарні процедури.

“Мене здивував висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради, який пропонує, що позбавленням права на адвокатську діяльність мають займатися органи влади. Таке було лише в Радянському Союзі”, - сказав Сергій Кивалов. Він також звернув увагу на те, що єдина професійна організація адвокатури, яка є регулятором професії, є поширеною практикою європейських країн. Відтак, пропонована законопроектом ліквідація НААУ не може бути сприйнята як позитивна зміна, а повноваження регіональних органів адвокатського самоврядування можуть бути посилені в інший спосіб.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сказала, що законопроект 9055 містить велику кількість ризиків — від втрати прав та гарантій адвокатської діяльності через обмежений інструментарій захисту; обмеження конституційних прав громадян на правничу допомогу; обмеження доступу громадян до професії адвокати. При цьому законопроект 9055 сповнений корупційними ризиками.

unba.org.ua

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"