УКРАЇНСЬКА АДВОКАТУРА ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИЩЕННЯ! (ВІДЕО)

УКРАЇНСЬКА АДВОКАТУРА ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИЩЕННЯ! (ВІДЕО)


19 листопада 2018 року, перебуваючи з робочим візитом в Києві, голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош зробив екстрене звернення до народних депутатів України та усієї адвокатської спільноти.

“Змушений звернутися до депутатів Верховної Ради, адвокатської та юридичної спільноти і всіх громадян України! Сьогодні відбувається наступ на незалежність української адвокатури. Треба говорити відверто й категорично — її хочуть знищити! З достовірних джерел відомо, що 22 листопада 2018 року відбудеться спроба “з голосу” прийняти законопроект №9055 (про адвокатуру та адвокатську діяльність — ред.), який нівелює правозахисну діяльність в Україні, знищує незалежність та самоврядність інституту адвокатури, ставить крапку на реформі усієї правової системи”.

Нагадаємо, що напередодні, а саме 16 листопада під час наради з головами рад адвокатів регіонів Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова повідомила про те, що проект закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 наразі проходить розгляд у комітетах Верховної Ради – з питань запобігання і протидії корупції, профільного комітету з питань правової політики і правосуддя, Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (оскільки законопроект №9055 містить зміни до Кримінального процесуального кодексу). Проте, реально ще жодний комітет не надав своїх висновків. «Ми можемо говорити про блокування. З іншого боку, ми можемо говорити, що народні депутати не мають жодного інтересу до законопроекту про адвокатуру. І та і інша думка мають право на існування», - сказала Голова НААУ. Разом з тим, така ситуація може розвиватися за сценарієм, що законопроект буде одразу переданий на розгляд парламенту. І ось саме проти такого сценарію й виступає категорично проти уся адвокатська спільнота Закарпаття на чолі з Олексієм Фазекошем.

УКРАЇНСЬКА АДВОКАТУРА ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИЩЕННЯ! (ВІДЕО)


Також очільник адвокатів Закарпаття повідомив про те, що сьогодні він мав виступати з приводу псевдо-реформи адвокатури на 2 телеканалах, але з незрозумілих причин інтерв’ю були скасовані, що певним чином вже може свідчити й про намагання свідомо обмежити публічне обговорення в ЗМІ недоліків та загроз, які несе в собі проект №9055.

“Звертаюсь до народних депутатів з категоричною вимогою не приймати законопроект 9055 як такий, що веде до одержавлення адвокатури. Бо якщо ми дійсно рухаємось в європейському напрямі й кажемо, що в нас демократичне суспільство, то в нас повинна бути сильна й незалежна адвокатура. Інакше в нас не буде ані демократії, ані самоїzrada.today

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"