ПО КОМУ Б’Є ДЗВІН?

ПО КОМУ Б’Є ДЗВІН?

Вранці 21 листопада 2018 року на офіційному сайті Президента України з’явилася дивна інформація про те, що законопроект №9055, проти якого вже системно виступили усі адвокати, мовляв, схвалений ... Радою Європи. Через декілька годин виявилося, що це банальна маніпуляція, бо вочевидь в Адміністрації Президента не впевнені, що завтрашнє голосування за цю псевдо-реформу буде вдалим.

В Раді адвокатів України негайно відреагували на ці брудні факти жонглювання суспільною думкою та "шахрайським" намаганням прикритися "Європою" задля якихось власних інтересів в адвокатурі. З цього приводу було зібране позачергове засідання РАУ, під час якого була прийнята резолюція щодо неприйнятності законопроекту з мотивів руйнування інституту захисту прав людини та міжнародних репутаційних втрат для України. «Насправді, оцінка документу на етапі його опрацювання була здійснена у Звіті експертів Ради Європи “Щодо проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та інших пов'язаних законодавчих актів України ще в грудні 2017 року», - сказано в заяві. Експертний Звіт був виконаний у рамках проекту РЄ “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». На першій сторінці звіту зазначено, що погляди, викладені у цьому звіті, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Ради Європи. Відтак, звіт експертів проекту Ради Європи не є офіційним заключенням Ради Європи. Окрім того, мандат експертів передбачав оцінку попереднього варіанту законопроекту на відповідність мінімальним європейським стандартам. Експерти також не аналізували чинний закон про адвокатуру, прийнятий у відповідності до висновків Венеціанської комісії від 2011 року та на виконання умов майбутньої Угоди про асоціацію Україна- ЄС.

«Наразі ми бачимо, як реформа української адвокатури перетворилася на кулуарну гру. І в ній деякі політики не цураються використовувати авторитет європейських інституцій в своїх власних цілях, але всупереч інтересам України. Такі речі однозначно недопустимі і можуть мати для держави негативні наслідки міжнародного масштабу», - ідеться у резолюції РАУ від 21 листопада 2018 року.

У резолюції РАУ згадано й той факт, що реальні висновки щодо відповідності законопроектів стандартам Ради Європи надає Венеціанська комісія. Відтак, НААУ ще 22 жовтня 2018 року звернулася до Президента України з приводу того, чи направлено поданий ним законопроект № 9055 до Венеціанської комісії для проходження комплексної оцінки на відповідність європейським стандартам. Відповіді досі не надано.

Також 21 листопада був забитий ще один цвях у кришку труни проекту 9055, бо цього ж дня Комітет ВР з питань запобігання і протидії корупції визнав проект Закону №9055 корупціогенним. «Цим ми з колегами допомагаємо оберегти інститут адвокатів в Україні від спроб зробити його контрольованим владою», — написав на своїй сторінці у Фейсбук член профільного комітету Ігор Луценко, який вважає, що з таким «тавром» ймовірність проходження проекту 9055 через залу парламенту є невисокою.

Разом з тим, представники адвокатської спільноти розуміють, що псевдо-реформатори будуть до останнього боротися за "свої забаганки", й 22 листопада таки спробують проголосувати за скандальний законопроект. З цього приводу голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош звернувся до народних обранців не підтримувати цей документ, зважаючи в тому числі як на обмеження прав адвокатів та корупційні ризики законопроекту, так і на ризики щодо втрати Україною статусу демократичної та правової держави.

На своїй сторінці у Фейсбук очільник адвокатів Закарпаття написав наступне: "СТОП9055!!! Останнє китайське попередження для народних обранців. Знаєте, по кому буде бити дзвін, якщо приймуть законопроект 9055? Ні, не по адвокатурі, а саме по вам! Бо ж коли вам знадобиться правнича допомога, надавати її не буде кому. Це вже не кажучи про простих людей, яким про захисників доведеться взагалі забути... Україна - європейська правова демократична держава. Тож, народні депутати, проявіть державницьку позицію, й не робіть так, щоб віз йшов попереду кобили: спочатку ви приймете недолугі реформи, а потім Європа вас за це критикуватиме. НЕ ГОЛОСУЙТЕ ЗА ПРОЕКТ 9055!!!", і виклав відповідне відеозвернення.zrada.today

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"