НЕ ДОЗВОЛИМО «БАРАНАМ» У ВОВЧИХ ШКУРАХ УЗАКОНИТИ ЗАГИБЕЛЬ АДВОКАТУРИ...

НЕ ДОЗВОЛИМО «БАРАНАМ» У ВОВЧИХ ШКУРАХ УЗАКОНИТИ ЗАГИБЕЛЬ АДВОКАТУРИ...


До вашої уваги пропонується стаття-звернення, яка надійшла на адресу редакції від патріарха української адвокатури, професора Ужгородського національного університету, людини, яка має 40-річний стаж правозахисної діяльності, Заслуженого юриста України, голови КДКА Закарпатської області Петра Немеша.

Шановні друзі!

Основний постулат розвитку цивілізації полягає в тому, що будь-який примус людей, підпорядкування їх своїй волі призводить до цинічного відношенню до людства в цілому. А як наслідок таке цинічне ставлення влади до своїх громадян призводить до руйнації всього, чого вона торкається. І от як би жахливо це не звучало, але сьогодні все, чого торкаються руки і думки «реформаторів» з Адміністрації Президента, схильне саме до тліну і знищення.

Мені складно на професійному рівні судити про останні українські реформи в медицині, освіті, децентралізації влади або послуг ЖКГ, оскільки я не є безпосереднім учасником цих процесів, скажімо так, на постійній основі. Хоча як громадянин України зазначу, що прямо таки радикальних змін я не помітив. Але ось те, про що я можу судити твердо і з упевненістю, так це про реформу правоохоронної системи. Тут у влади стався повний провал, хаос і колапс.

Морально деградована міліція часів СРСР так і не перетворилася на сучасну проєвропейську поліцію, змінивши лише шеврони і вивіски, але не суть свого ставлення до людей. Реформа прокуратури стала посміховиськом на всьому пострадянському просторі, коли «велику рибу» серед злочинців став ловити Генпрокурор, який знає про КПК не з університетських лав, проте з лави підсудних. А про «шкарпетки по 200 баксів» для детективів НАБУ не можна не згадувати без сумної посмішки. А може навіть і зовсім без неї, якщо згадати, як те ж Антикорупційне бюро оголосило тендер на закупівлю патронів, що дозволяють «виробляти як одиночні постріли, так і постріли чергами в автоматичному режимі».

І вже зовсім не до сміху стає, коли розмова заходить про так звану судову реформу. Її справжня мета сьогодні вже ні в кого не викликає сумнівів - повністю колонізувати корпус «законників», підпорядкувавши Феміду самим своїм збоченим бажанням. І не важливо - чи були проти такої реформи самі судді, або ж дивилися на все теє з мовчазної згоди. А може і самі потурали «владі», аби прогнутись перед небожителями на Печерських пагорбах. Суть в іншому - «вовки» влади після розправи над «суддівськими» остаточно втратили сором і совість, скинули свої «овечі шкурки демократії» та вирішили остаточно розвалити Закон і Право в Україні, методично і послідовно намагаючись узаконити знищення Адвокатури. Або, як її образно назвав мій товариш, голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, - «останній бастіон демократії в Україні».

Та ось тільки тирани ніколи не замислювалися ані про волю народу, ані про його права. Більш того, мені бачиться, що фраза Apres nous le deluge, яка з французької означає «після нас хоч потоп», нині творчо обіграна в Адміністрації Президента саме з чітким розумінням історичного контексту появи цього крилатого вислову. Адже воно помилково приписується французькому королю Людовику XV, хоча насправді ці слова вимовила його фаворитка Жанна Антуанетта Пуассон, маркіза де Помпадур, бажаючи не тільки втішити короля після поганих звісток про поразку військ при Росбасі, скільки намагаючись продовжити свої власні пустощі та веселощі без оглядки на те, що відбувається в країні. Я впевнений, що сьогоднішні «куратори реформ» з АП діють і мислять так само. Про це свідчать їхні вчинки. Втім, вчинки їхні часом настільки ідіотські, що дозволяють думати про них не інакше, як про «баранів» у вовчих шкурах, якщо перефразувати відомий біблійний вислів.

Приклад цього - сьогоднішній провладний флешмоб в ЗМІ (під тегом «від Філатова») щодо цитування новини про те, як «адвокати великих юридичних фірм підтримують реформу адвокатури у вигляді законопроекту №9055». Ось тільки виявилося, що і не великі, і не адвокати, та й не особливо підтримують. Просто напередодні ввечері деяких власників юрбізнесу образно кажучи, «нагнули», змусивши підписати «меморандум» поруч з амбіційними, але ще не дуже досвідченими у Великій Політиці «випадковими» в адвокатурі людьми, які сплять і бачать, як би відхопити собі шматок адвокатського смаколику посолодше.

Що рухало цими людьми, коли вони підписували таку потрібну для влади цидулку? Страх? Конформізм? Неуважність? Обман? Загроза? Мені важко судити. Так само, як і не зрозуміти ЗМІ, які погодилися надрукувати це «грізне» повчання з Адміністрації Президента. Втім, радує хоча б те, як деякі ЗМІ елегантно «злили» джерело, з якого їм надійшов запит на розміщення новини про те, як «великі юристи пишуть листа до Верховної Ради».

НЕ ДОЗВОЛИМО «БАРАНАМ» У ВОВЧИХ ШКУРАХ УЗАКОНИТИ ЗАГИБЕЛЬ АДВОКАТУРИ...


Але у відповідь на це послання «великих», я, як адвокат, який стояв біля витоків становлення Української адвокатури ще тоді, коли умовні «бугаї» і «вишневські» ще ходили в садок, Маю Право Заявити: «Ніяким баранам у вовчих шкурах не влаштувати загибель адвокатури собі на потіху! Нікому не дозволимо списувати в утиль еліту юридичної професії! І наша відповідь псевдо реформаторам - СТОП9055!».

Ми всі разом повинні висловити свою підтримку депутатам, які чітко розуміють, що реформа адвокатури - це корупція в чистому вигляді. І тут тільки слова поваги можуть бути на адресу Ігоря Луценка, і всього Комітету ВР з питань протидії корупції. До речі, саме Ігор Луценко першим заявив про те, що спроби провести законопроект №9055 «в режимі нічного голосування» свідчать про наміри закріпити вплив влади на правосуддя і резонансні справи. "Це тема контролю за тим, що відбувається в судах, в розслідуваннях і кримінальних провадженнях. Якщо сама Адміністрація Президента так активно, особисто пан Філатов докладає зусиль, і йде вже третя спроба протягнути через комітет Князевича, це говорить про те, що тут немає нічого спільного з інтересами адвокатської спільноти. Мова йде про загальні правила судової системи, зміни до КПК", - сказав нардеп. Як пишуть ЗМІ, чергова спроба "продавити" 9055 через комітет ВР з питань правосуддя буде вже 5 грудня, а голосування може відбутися 6 грудня навіть без наявності кворуму картками відсутніх депутатів.

І дійсно правий Олексій Фазекош, коли каже, що зараз в адвокатурі – воєнний стан! Тільки запровадити маємо його ми самі, аби вибороти ЄДИНУ, САМОВРЯДНУ і НЕЗАЛЕЖНУ АДВОКАТУРУ!

І в такому разі мені, напевно, слід ще раз нагадати не тільки про численні резолюції Ради адвокатів Закарпатської області, яка під проводом О.Фазекоша голосно на всю країну заявила про неприпустимість прийняття проекту 9055, але і попередити владу про те, що в разі такого цинічного знищення Права на Захист, адвокати готові на найрадикальніші заходи, аж до мітингів, страйків і повного колапсування усієї прогнилої правоохоронної системи.

Ми повинні запам'ятати назавжди, що реформа адвокатури у вигляді проекту 9055 - це дрібна, цинічна і підла гра окремих наших так званих колег, які за допомогою влади надумали «вирішити» деякі свої справи. Але ось тільки адвокатура - це не фірма, яку можна захопити рейдерським шляхом! За такі справи можна і по руках дати! Втім, Бог їм суддя всім.

Наш з вами обов'язок перед суспільством - зберегти демократію, зберегти адвокатуру, зберегти Конституцію і право громадян на захист. Наша сила - в єдності. І єдиний голос адвокатури, який ллється у відеозверненнях Олексія Фазекоша, блогах та інтерв'ю Валентина Гвоздія, фейсбук-повідомленнях Анни Боряк, статтях моїх колег Михайла Хиля та Михайла Берана, не можна заглушити нічим: «Проект 9055 - це анти реформа. Це злочин влади проти людей і обман всієї країни!»

Рада адвокатів України вже прийняла три (!) резолюції із закликом до народних депутатів не підтримувати законопроект 9055, який обмежує права адвокатів, корупціогенних і руйнує адвокатське самоврядування. Аналогічну позицію висловили 17 рад адвокатів регіонів. Спільна заява Української Гельсінської Спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи теж говорить про те, що "приймати законопроект № 9055 в такій редакції, який він зареєстрований у Верховній Раді - буде поспішним і ризикованим кроком, й безумовно потягне за собою негативні наслідки ". Сподіваємось, що депутати почули справжній голос адвокатури.

Бо ми боремось не за себе, але за людей. У зв'язку з цим я цілком підтримую слова Валентина Гвоздія, який сьогодні написав такі слова: «Ще один аспект, який в дискусії про реформу адвокатури поки замовчується - конституційний. У зв'язку зі спробою внести системні зміни в регулювання конституційного інституту адвокатури варто проявити політичну далекоглядність, а не політичну хитрість. Адже законопроект, що встановлює правила роботи адвокатів, зачіпає інтереси не однієї професії, а всіх громадян України. Чи можна поставити особисті амбіції вище цілого розділу Конституції про права і свободи людини і громадянина? По-перше, Конституція гарантує кожному право на професійну правову допомогу. Ця функція покладена Основним законом на адвокатуру. З урахуванням багатьох положень законопроекту, ефективність надання такої допомоги істотно знизиться. Буквально, адвокат в процесі буде поставлено в такі рамки, де він буде лише "присутньою особою". По-друге, законопроект 9055 нахабно порушує норму ст. 22 Конституції України, котра чітко говорить про те, що конституційні права и свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. Зокрема, повнота реалізації правових інструментів захисника, згідно із законопроектом обмежена відповідальністю за зловживаннями професійними правами. Нова стаття КПК 22-1 "Зловживання процесуальними правами" (Перехідні положення законопроекту) і ще кілька новел основного тексту законопроекту - це Дамоклів меч для кожного адвоката і по суті є скасуванням прав людини».

І ще. Я не можу без болю читати слова Олексія Фазекоша, який пише про те, що «в разі прийняття проекту №9055 адвокат перетвориться на маріонетку, або навіть ляльку на мотузках, керовану ким завгодно, тільки не пріоритетом Закону й Прав Людини». Цього не можна допустити. Але Господь нічого не робить дарма, тож тільки через усі ці події я саме сьогодні, як ніколи чітко зрозумів, що означають слова Томаса Джефферсона про те, що «коли несправедливість стає законом, опір стає твоїм обов'язком». Краще про сьогодення адвокатури й не скажеш.

Тому, шановні колеги, приєднуйтесь до Адвокатського Опору!

Тільки так ми зможемо показати, що не ходимо в шерензі під дудки окремих, меркантильно зацікавлених чиновників від влади та їх посібників - зрадників і запроданців у адвокатському середовищі.

Рух опору в адвокатурі вже набрав силу, якщо треба - ми всі вийдемо під Адміністрацію Президента, щоб відстояти Правову Державу і Демократичні Цінності.

Бути добру! Адже воно повинно перемагати зло! Бути правовій Державі! Бути сильній, незалежній, самоврядній, професійній адвокатурі.

Слава Україні!

zrada.today

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"