Спроба незаангажованого аналізу подій Закарпатським журналістом Сергієм Носалюком.

Як один з керівників центру журналістських досліджень, сьогодні отримав запрошення на урочисте вручення Свідоцтв на право заняття адвокатською діяльністю новоспеченим адвокатам.
Вручення проводив Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, який нещодавно повернувся з Києва, де перебував у службовому відрядженні.

Результатом цієї поїздки стала перемога, яку здобула адвокатська спільнота. На жаль, ми живемо в такі часи, коли перемогою вважається недопущення помилки, якої мало не припустилась Верховна рада України.
Ця перемога стала можливою завдяки рішучій позиції всієї адвокатської спільноти України, а також такій же рішучій позиції Національної асоціації України, її лідера Лідії Ізовітової, та персональному внеску Валентина Гвоздія, Павла Гречківського, Вадима Красника, Олександра Дроздова, Олексія Фазекоша, Вадима Хабібулліна, Анни Боряк, Голови Всеукраїнської профспілки адвокатів Надії Корінної та багатьох інших, а також регіональних адвокатур і їх керівництва, які всі виступили з категоричним запереченням проти прийняття цього Законопроекту, який у випадку його прийняття у такій формі міг мати катастрофічні наслідки не тільки для правової системи в цілому ай для держави Україна, її демократичного європейського вектору розвитку.
Оскільки я є мешканцем Закарпаття та його щирим патріотом, хоча безперечно, хто б що не писав, є таким же щирим патріотом і вболіваю за долю України в цілому, то й розвиток суверенності України, її державотворення, бачу саме з позиції мешканця Закарпаття і ролі цього регіону в складних умовах, в яких перебуває Україна. Зі сторони, дивлячись на перипетії в адвокатурі України, повинен відмітити дійсно державницьку позицію та розуміння того, що без справді правової держави, неможлива побудова дійсно демократичного суспільства, саме тому цілком відверто констатую факт, що протягом тривалого періоду Народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка та Валерій Лунченко всіляко сприяють підтримці адвокатської спільноти краю і не стояли осторонь і цього разу.
Як результат, законопроект 9055, було знято з порядку денного сесії Верховної ради.

Цією приємною новиною і поділився Олексій Фазекош перед адвокатами, які поповнили лави адвокатської спільноти.
Голова Ради адвокатів Закарпаття привітав присутніх із набуттям професійного статусу, та закликав тепер уже адвокатів, якнайшвидше на рівноправних засадах вливатись у дружній адвокатський колектив.
P.S.: Невеличке приміщення Ради не могло вмістити всіх присутніх, а тому вручення відбувалось у два етапи.
Цікавими та актуальними були слова Олексія Фазекоша, які раджу послухати у відео.

Заступник Голови Центру журналістських досліджень
Сергій Носалюк