Битва адвокатури за свою незалежність ще триває

Ані реформаторські шторми, ані передсвятковий настрій не заважають злагодженій, ефективній та законній діяльності адвокатури. І в Раді адвокатів Закарпатської області це демонструють кожного дня. Так сьогодні я привітав з законним набуттям статусу адвоката наших нових колег, які стали адвокатами і долучились до монолітної й консолідованої адвокатської спільноти. Принагідно я нагадав новим адвокатам вже як колегам, які важливі події зараз відбуваються в нашій спільноті – наприклад, в цьому році дуже важливо було не допустити прийняття законопроекту №9055. Адже наслідком прийняття цього нормативно-правового акту стало б знищення незалежності адвокатури, а фактично – повний розвал цього правозахисного інституту. В боротьбі проти цієї псевдо реформи адвокатури важливу роль відіграє Закарпаття, надзвичайні зусилля приклали до цього й керівництво Національної асоціації адвокатів України, зокрема голова РАУ Лідія Ізовітова. Тож на сьогодні ми впевнено донесли до народних депутатів меседж про неприпустимість прийняття законопроекту 9055, і нас, адвокатів - почули на найвищому рівні. Так, народний депутат Ігор Луценко разом з колегами з Комітету ВР з питань протидії корупції домігся того, що проект 9055 було визнано таким, що має значні корупційні ризики. Активно працюють в цьому напрямі і народні депутати від Закарпаття – і Валерій Лунченко, і Василь Петьовка, які постійно підтримують адвокатуру Закарпаття у її прагненнях та починаннях. Тим більше, що я маю особливо констатувати той факт, що ця співпраця з органами адвокатського самоврядування є продуктивною вже не перший рік, зокрема Василь Петьовка цікавився нашими проблемами, ще коли я був представником в КДКА від Закарпатської обласної ради. Разом з тим підкреслю, що битва адвокатури за свою незалежність ще триває, й це має чітко розуміти кожен, хто набуває статус адвоката у цей дуже визначальний і доленосний період.