Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Як не дивно, але зазвичай у українців усвідомлення важливості правильного лідерства приходить лише виключно напередодні президентських виборів. Але не так в адвокатурі, бо в професії вільних, розумних і незалежних особистостей Лідер не ховається за піар-технологіями, та й «купити» посаду "за гречку" також не вийде. Адже Лідер адвокатури - це й філософія роботи та життя, й принципи діяльності, й основа для дружби, й звитяга до боротьби. А інакше й не можна – бо адвокат завжди в русі, завжди готовий діяти і вдень, і вночі. І очолити адвокатів, а якщо треба – то й захистити - може лише людина з рядом виключних чеснот.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Звичайно, що лідерство на базі чеснот не є виключною прерогативою адвокатів, бо про подібну модель лідерства говорив ще Арістотель, а згодом детальніше її розвинув науковець Селігман, який вперше почав вивчати людину на основі її позитивних рис. Але тим не менш Лідер найбільш яскраво проявляється у боротьбі, а у адвокатури зараз якраз війна за незалежність, тож не дивно, що саме зараз Лідери в адвокатурі є. І одним з них є Олексій Фазекош - голова Ради адвокатів Закарпатської області.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Повертаючись до моделі лідерства на базі чеснот, то вона з’явилася приблизно на початку 2000-х, й досі формується. Тим не менш серед рис, які вважають обов’язковими для лідера є: візійність, колаборація, гуманність, цілісність, зваженість, справедливість та хоробрість. І кожна з цих чеснот проектується на критичне судження. Та, мабуть, не буде помилкою, якщо скажемо, що лідер адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош досконало володіє усіма цими чеснотами. Але є ще одна чеснота, без якої лідер ніколи не стане таким з Великої літери – це ДРАЙВ!

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

В розумінні Олексія Фазекоша, драйв – це постійний рух вперед, мільйони ідей, інший підхід до організації роботи тощо.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Хочете приклад? Та будь-ласка: навіть звичайний новорічний банкет, організований 27 грудня Закарпатським відділенням Спілки адвокатів України, перетворюється О.Фазекошем на драйвове середовище, де є місце усьому – привітанню з Днем народження, боротьбі за незалежність адвокатури як інституту захисту прав громадян, нищівній критиці законопроекту 9055 як провіснику анти-реформи адвокатури, словам поздоровлення, словам поваги від Заслужених юристів України, красивим жінкам й танцям!

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

До речі, щодо самого заходу, то його організація все ж була радше покликом душі, аніж необхідністю. Просто перебуваючи в столиці з важливим завданням – робити усе для протидії прийняттю парламентом проекту 9055, Олексій Фазекош не зміг приїхати до Мукачева навіть на свій День народження та День адвокатури, тож цей банкет був задуманий як квінтесенція усіх святкових починань для рідних закарпатців.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Але немає жодного свята, де б О.Фазекош не приділив декілька слів серйозним речам. От і цього вечора він згадав про сучасну місію адвокатури, роль Закарпаття в житті української адвокатури та взаємодію з народними депутатами цього славетного регіону – В.Петьовкою, В. Лунченком та М. Ланьо.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Прикметно, що привітати О.Фазекоша прийшли не тільки колеги й друзі, але й дуже багато поважних людей – Заслужені юристи України, керівники правоохоронних органів, очільники судових установ, представники держадміністрації тощо. Чого лише варті теплі слова від патріархів юриспруденції Івана Рибаря та Віктора Отовчиця, які ще раз засвідчили, що такої дружньої, по хорошому консолідованої великої сім’ї адвокатів, мабуть, немає ніде, тільки на Закарпатті.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

І звичайно ж, що вітали Олексія Андрійовича й чарівні дівчата та жінки, які створюють особливий колорит у його повсякденному бутті.

Драйв як спосіб лідерства, або Декілька слів про дружню закарпатську адвокатуру

Тож, мабуть, так воно й буде надалі, що драйв і ентузіазм – це основні рушії прогресу Олексія Фазекоша як в адвокатурі, так і в житті.

vectornews