Конференція адвокатів Закарпаття звернулась до Президента та Парламенту із заявою про неприпустимість прийняття проекту 9055

Єдність, згуртованість та об’єднання навколо спільних цінностей та принципів, які дозволять не лише створити, але й жити в справжньому демократичному суспільстві, в державі, яка не називається, але є правовою за своєю сутністю – ось така вона проста, але водночас дієва та ефективна ідеологія «монолітності» адвокатів Закарпаття, яку вони в черговий раз продемонстрували 12 січня 2019 року під час чергової обласної Конференції адвокатів.

Звичайно, що насамперед Конференція була зібрана для вирішення поточних питань діяльності адвокатів регіону. Тож насамперед, в конференц-залі санаторію «Quelle Поляна» адвокати Закарпаття відповідно до порядку денного: 1) обрали нових членів Ради адвокатів Закарпатської області, замість тих, у яких закінчується строк повноважень; 2) визначились з новими членами ревізійної комісії Ради адвокатів Закарпатської області; 3) провели дообрання членів КДКА Закарпатської області; 4) розглянули та затвердили звіти Голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша за період 2017-2018 роки, Голови КДКА Закарпатської області Петра Немеша - за 2017 – 2018 роки, представника адвокатів Закарпатської області у складі Ради адвокатів України Василя Кошелі за 2017 – 2018 роки; представника адвокатів Закарпатської області у складі Вищої кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури Маріанни Чундак за 2017- 2018 роки; а також затвердили штатний розпис і кошторис Ради адвокатів та КДКА Закарпатської області на 2018 -2019 роки.

Однак не менш важливі події відбувались й наприкінці Конференції. Ми вже неодноразово повідомляли про те, які негативні процеси в наш час відбуваються навколо інституту адвокатури в Україні. Багато говорилося й про те, що так звана анти-реформа адвокатури, яку зараз намагаються «протягти» через парламент у вигляді законопроекту №9055 є руйнівною та неприпустимою. Тим більше, що робиться ця «реформа» не в останню чергу й з метою задоволення меркантильних інтересів її авторів, які в такий спосіб намагались, в тому числі, «обрати» своїх, підконтрольних владі представників від адвокатури до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Але ці плани відразу були розгадані й піддані нищівній критиці. До речі, саме Рада адвокатів Закарпатської області однією з перших серед усіх рад адвокатів регіонів України заявила про категоричну неприпустимість прийняття проекту №9055.

Проте позиція сильного правозахисного інституту адвокатури буде завжди непохитною лише у випадку системних і послідовних дій. Тож окрім публічної критики, адвокати дають згуртовану відсіч намірам знищити Українську адвокатуру, зробити її слабкою та незалежною. З цією метою, Радою адвокатів України було проголошено про проведення З’їзду адвокатів України, який відбудеться 15-16 лютого 2019 року у Львівській області. Адвокати Закарпаття повністю підтримують обрання нових членів ВРП та ВККС саме у законний спосіб, за чинним Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а тому будуть брати активну участь у цьому заході й на Конференції проголосували за обрання делегатів на З’їзд.

Важливо, що 12 січня 2019 року відбулась ще одна визначна подія. Так, оскільки вищим органом адвокатського самоврядування в області є саме Конференція адвокатів, то голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, висловлюючи консолідовану думку адвокатури Закарпаття, звернувся до колег та вніс пропозицію, зміст якої полягає у наступному:

«Оскільки, законопроект «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» №9055, у випадку прийняття його у теперішньому варіанті, матиме наслідком ослаблення адвокатури України, втрати нею її цілісності, самоврядності та незалежності, то вважаємо не тільки доцільним, а і вкрай необхідним висловити нашу спільну позицію з приводу того, що ми категорично проти різних спроб кулуарного реформування спільноти захисників, без врахування думки й спільної позиції вітчизняної адвокатури.

Тож саме сьогодні, одне з найнагальних питань для Закарпаття – це неприпустимість прийняття законопроекту про адвокатуру та адвокатську діяльність №9055. Немає проблеми для адвокатів, гарний чи поганий цей проект – адвокатура буде працювати за будь-якого закону. Але ж не можна допустити руйнацію того, що будувалось в адвокатурі 6 років. Я маю право навести приклад по Закарпаттю. Разом з людьми, які поклали свою долю на вівтар служіння адвокатури – а це й Кошеля Василь Васильович, й Немеш Петро Федорович, й Отовчиць Віктор Мар’янович, - ми фактично створили діючу модель адвокатури, адвокатського самоврядування. А зараз є намагання все це зруйнувати, втягнути адвокатуру в хаос виборчих перегонів, заснованих на недолугій й абсолютно неефективній моделі. Більше того, в гонитві за своїми власними меркантильними інтересами, автори проекту 9055 намагаються обмежити права адвокатів, що є вкрай недопустимим.

Тому закликаю Вас рішенням Конференції звернутися до адвокатів України, Президента України та Верховної Ради про неприпустимість прийняття цього законопроекту».

Така пропозиція була одноголосно підтримана усіма делегатами Конференції, що в черговий раз продемонструвало монолітність адвокатів Закарпатської області не лише в думках, але і в діях.

Тим більше, що багато адвокатів, обговорюючи після Конференції підсумки заходу, наголошували на тому, що вони щиро вірять, що цілі, які вони перед собою поставили – досяжні, а Національна асоціація адвокатів України в її нинішньому вигляді якраз і є тією єдино правильною структурою та організацією, здатною відстояти інтереси кожного професійного захисника окремо, та інтереси всієї адвокатської спільноти в цілому.

vectornews.net