Нова ера адвокатури: про патріотизм, відродження САУ та роль Ради старійшин

6 квітня 2019 року Закарпаття стало передвісником нових і серйозних подій в адвокатурі всієї України. Цього дня одночасно відбулося дві події, нерозривно пов’язані між собою та такі, що діалектично доповнюють одна одну в пошуці істини – перше в історії засідання Ради старійшин адвокатури України, й розширена нарада органів адвокатського самоврядування Закарпатської області.
Нова ера адвокатури: про патріотизм, відродження САУ та роль Ради старійшин

Що стосується першого засідання Ради старійшин адвокатури, яка за своїм статусом прирівняна до Комітету НААУ, то це надзвичайно важлива подія для адвокатури в цілому.

Ось, що з цього приводу зазначив голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош: «Висока професійність, неймовірний досвід та мудрість кожного з членів Ради дозволили відразу включитись в роботу - чітко, злагоджено ефективно. Була "прокладена" дорожня карта діяльності Ради старійшин, основні вектори роботи, акценти тощо. Так, Рада старійшин впевнена, що одним з головних завдань на 2019 рік має стати створення Практичного (науково-практичного) коментарю до Правил адвокатської етики, розробити законопроект з чітким врегулюванням оподаткування адвокатів, провести ряд заходів, які єднатимуть різні покоління адвокатів, й багато чого іншого.
Нова ера адвокатури: про патріотизм, відродження САУ та роль Ради старійшин

Дуже важливо, що рада старійшин тримає руку на пульсі адвокатури - і дуже критично оцінює усе, що зараз відбувається в адвокатурі - був даний аналіз і проекту 9055, і ролі окремих громадських організацій в реформуванні адвокатури. Тож не дивно, що було прийняте принципове рішення - відродити активну діяльність Спілки адвокатів України як справжнього і єдиного друга і помічника НААУ. Вдячний і голові Ради старійшин Галині Ковбасинській, і іншим членам Ради, що вони одностайно підтримали моє рішення очолити САУ. І ця підтримка фактично з усіх регіонів України матиме не лише ідеологічний підтекст на рівні відповідної резолюції Ради, але й активну допомогу на місцях. Звичайно, що попереду ще багато суто організаційної роботи щодо проведення З’їзду САУ, але ТАКА підтримка надихає на звершення!»
Нова ера адвокатури: про патріотизм, відродження САУ та роль Ради старійшин

Цього ж дня, але трохи пізніше відбалась й розширена нарада органів адвокатського самоврядування Зкарпаття. Нарада відбулась за участі голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, голови ВКДКА Сергія Вилкова, керівника Секретаріату НААУ Вадима Красника, патріархів та корифеїв адвокатури Галини Ковбасінської, Богдана Павлишина, Галини Ромаданової, інших представників Національної асоціації адвокатів України, а також високого представництва від державних органів та правоохоронних структур Закарпаття – голови Закарпатського апеляційного суду Ганни Фазикош, Заслуженого юриста України, керівника апарату Закарпатської облдержадміністрації Руслани Натуркач, заступника прокурора Закарпатської області Олександра Василенка, гості з Києва, директора Інституту права та післядипломної освіти Катерини Чижмарь та інших. Під час наради були обговорені актуальні питання діяльності адвокатури регіону, підкреслена важлива роль адвокатури в розвитку правової системи нашої держави, збереженні її незалежності та самоврядності.

Натомість Олексій Фазекош ще раз наголосив перед присутніми, що адвокатура довела свою здатність адекватно і ефективно реагувати на виклики часу, підкреслив на необхідності реформування адвокатури у демократичний спосіб, а не шляхом псевдореформування, як це намагались зробити автори проекту 9055. А завершив свій виступ очільник адвокатів Закарпаття словами Вінстона Черчилля, які вважаю актуальними і сьогодні: «Я впевнений, що сьогодні ми - господарі своєї долі, що завдання, які стоять перед нами, нам по плечу, що у нас є сили перетерпіти всі майбутні випробування. Поки у нас є віра в нашу справу і незламна воля до перемоги, доля буде на нашому боці».
Нова ера адвокатури: про патріотизм, відродження САУ та роль Ради старійшин

Також в цей день стався ряд приємних та святкових урочистостей. Олексій Фазекош відзначив заслуги перед адвокатурою голови ВКДКА Сергія Вилкова, нагородивши його орденом «Заслужений адвокат Закарпаття», і в свою чергу отримав з рук товариша та колеги Віктора Отовчиця орден «Патріот України», найвищої відзнаки в системі МВС України, який вручили за наказом Арсена Авакова.