Олексій Фазекош: створення адвокатського Комітету з питань виборчого права є актуальним та перспективним

«Останні події в нашій державі доводять, що Україна відкрита демократичному світу і твердо стоїть на позиціях незворотності реформ. Але при цьому важливо, щоб вибори, в умовах яких наразі Україна перебуває вже фактично п’ятий місяць, відбулися прозоро, відкрито і демократично. Це фундаментально важливо. Бо успіх буде тоді, коли воля народу буде реалізована внаслідок чесних виборів. Це укріпить нашу демократію», - на цьому наголосив голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, вітаючи адвокатів Олега Рачука та Анну Шерстюк у своєму офісі Київського представництва Ради адвокатів Закарпаття. Під час зустрічі також були присутні директор Представництва Дар’я Біловар та журналіст Іван Правдін.
Олексій Фазекош: створення адвокатського Комітету з питань виборчого права є актуальним та перспективним

Основною темою перемовин стало обговорення необхідності створення адвокатського Комітету з питань виборчого права у найближчий час, і бажано – в рамках потужної громадської організації, яка зможе надати як організаційну, так і інтелектуальну підтримку даній ініціативі. В якості одного з варіантів розглядається і створення Комітету в межах діяльності Спілки адвокатів України.

За словами Олексія Фазекоша, «очевидність створення такого Комітету є безспірною, особливо за умови залучення до роботи в ньому таких знаних фахівців як Анна Шерстюк. Зрозуміло, що кваліфікована правова допомога і експертна думка потрібна буде і різним політичним штабам, і окремим кандидатам на посаду народних депутатів. Але наразі обговорення складних питань виборчих спорів є не лише актуальним в аспекті вимог часу – проведення виборчої кампанії до парламенту, але й стратегічним з огляду на масштабну перебудову країни – Президент України Володимир Зеленський чітко окреслив, що так чи інакше, але Україна все ж має жити за новими виборчими правилами».
Олексій Фазекош: створення адвокатського Комітету з питань виборчого права є актуальним та перспективним

Своєю чергою один із ініціаторів створення Комітету – стратегічний партнер Ради адвокатів Закарпаття, адвокат Олег Рачук зазначив, що «належна правнича допомога будь-кому з учасників виборів є ключовим завданням кожного виборчого процесу. І тому дуже приємно, що і на рівні НААУ, і на рівні САУ відчувають і бачать перспективність участі адвокатів в розбудові виборчого права».
Олексій Фазекош: створення адвокатського Комітету з питань виборчого права є актуальним та перспективним

Натомість Анна Шерстюк зізналась, що створення адвокатського Комітету, який об’єднає найкращих фахівців з виборчого процесу, було її давньою мрією. А в тому, що запит суспільства в цілому, і професійного середовища зокрема на фахівців з виборчого процесу є, пані Шерстюк не сумнівається. До речі, це підтвердило і проведення 23 травня 2019 року круглого столу на тему «Особливості розгляду виборчих спорів». У цьому заході, проведення якого було виключною ініціативою Анни Шерстюк, взяли участь судді, адвокати, представники ЦВК та юристи. І виявилось, що у ході виборчого процесу виникає ще дуже багато спірних питань, підходи до вирішення яких можна вирішити тільки разом.

Вітаємо вас на сайті Ради адвокатів
Закарпатської області!
По всім питанням звертайтесь за адресою,
вказаною на сторінці "Контакти"