Олексій Фазекош: створення адвокатського Комітету з питань виборчого права є актуальним та перспективним

«Останні події в нашій державі доводять, що Україна відкрита демократичному світу і твердо стоїть на позиціях незворотності реформ. Але при цьому важливо, щоб вибори, в умовах яких наразі Україна перебуває вже фактично п’ятий місяць, відбулися прозоро, відкрито і демократично. Це фундаментально важливо. Бо успіх буде тоді, коли воля народу буде реалізована внаслідок чесних виборів. Це укріпить нашу демократію», - на цьому наголосив голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, вітаючи адвокатів Олега Рачука та Анну Шерстюк у своєму офісі Київського представництва Ради адвокатів Закарпаття. Під час зустрічі також були присутні директор Представництва Дар’я Біловар та журналіст Іван Правдін.

Основною темою перемовин стало обговорення необхідності створення адвокатського Комітету з питань виборчого права у найближчий час, і бажано – в рамках потужної громадської організації, яка зможе надати як організаційну, так і інтелектуальну підтримку даній ініціативі. В якості одного з варіантів розглядається і створення Комітету в межах діяльності Спілки адвокатів України.

За словами Олексія Фазекоша, «очевидність створення такого Комітету є безспірною, особливо за умови залучення до роботи в ньому таких знаних фахівців як Анна Шерстюк. Зрозуміло, що кваліфікована правова допомога і експертна думка потрібна буде і різним політичним штабам, і окремим кандидатам на посаду народних депутатів. Але наразі обговорення складних питань виборчих спорів є не лише актуальним в аспекті вимог часу – проведення виборчої кампанії до парламенту, але й стратегічним з огляду на масштабну перебудову країни – Президент України Володимир Зеленський чітко окреслив, що так чи інакше, але Україна все ж має жити за новими виборчими правилами».

Своєю чергою один із ініціаторів створення Комітету – стратегічний партнер Ради адвокатів Закарпаття, адвокат Олег Рачук зазначив, що «належна правнича допомога будь-кому з учасників виборів є ключовим завданням кожного виборчого процесу. І тому дуже приємно, що і на рівні НААУ, і на рівні САУ відчувають і бачать перспективність участі адвокатів в розбудові виборчого права».

Натомість Анна Шерстюк зізналась, що створення адвокатського Комітету, який об’єднає найкращих фахівців з виборчого процесу, було її давньою мрією. А в тому, що запит суспільства в цілому, і професійного середовища зокрема на фахівців з виборчого процесу є, пані Шерстюк не сумнівається. До речі, це підтвердило і проведення 23 травня 2019 року круглого столу на тему «Особливості розгляду виборчих спорів». У цьому заході, проведення якого було виключною ініціативою Анни Шерстюк, взяли участь судді, адвокати, представники ЦВК та юристи. І виявилось, що у ході виборчого процесу виникає ще дуже багато спірних питань, підходи до вирішення яких можна вирішити тільки разом.