Заява Ради адвокатів Закарпатської області з приводу адвоката, який скоїв смертельне ДТП

Рада адвокатів Закарпатської області наголошує, що надзвичайна важливість функціонального навантаження адвокатури вимагає від адвокатів слідування високим етичним стандартам поведінки, а тому рішуче засуджує будь-які прояви неналежної поведінки адвокатів, навіть у повсякденному житті, які шкодять авторитету адвокатури.

5 липня 2019 року на адресу Ради адвокатів Закарпатської області поступило повідомлення про те, що стосовно адвоката Ужгородського району проводяться слідчі дії.

Наразі встановлено, що близько 19 год, 5 липня 2019 року, адвокат - водій автомобіля «Mitsubishi Outlander», не впорався з керуванням у селі Мала Добронь Ужгородського району та з’їхав у кювет, де наїхав на 11-річну дівчинку, яка там гралася. Від отриманих травм дитина загинула на місці аварії.

Висловлюємо глибокі співчуття з цього приводу і від усієї адвокатської спільноти Закарпаття приносимо вибачення батькам загиблої дитини.

Також через значний суспільний резонанс цієї події вважаємо за необхідне повідомити громадськість про наступне.

На даний момент Рада адвокатів Закарпатської області оперативно відслідковує, щоб усі процесуальні дії щодо підозрюваного відбувались у визначеному законом порядку.

Так, прокурором Закарпатської області повідомлено про підозру адвокату у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть (ч.2 ст.286 КК України).

6 липня 2019 року процесуальним прокурором в судовому засіданні Ужгородського міськрайсуду наголошено на тяжкості інкримінованого злочину та обтяжуючих обставинах, за яких воно трапилось. Мова йде про те, що відповідно до акту освідування, на момент скоєння аварії, підозрюваний перебував у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду підтримано клопотання процесуального прокурора Ужгородської місцевої прокуратури та взято підозрюваного під варту без можливості внесення застави.

Рада адвокатів Закарпатської області наголошує на тому, що в разі винесення обвинувального вироку за цією справою, до КДКА Закарпатської області буде направлене подання про припинення права на заняття адвокатською діяльністю адвоката, який скоїв смертельне ДТП. Дисциплінарне провадження буде відбуватись на підставі п.6 ч.1 ст 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», в якому зазначено, що право на заняття адвокатською діяльністю припиняється шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно адвоката за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі.

Олексій Фазекош,
голова Ради адвокатів Закарпатської області