Адвокатура України: регіони об’єднують зусилля!

27 вересня 2019 року в Києві сталася унікальна подія для сучасної адвокатури - вперше був підписаний Меморандум про співпрацю між двома Радами адвокатів - Закарпатської та Херсонською областей.
Адвокатура України: регіони об’єднують зусилля!

Підписантами виступили голови Рад адвокатів Закарпатської області - Олексій Фазекош та Херсонської області - Інна Мокіна. Серед присутніх також були відомі адвокати з регіонів - Михайло Беран, Микола Буташ, Любов Горощенко та інші.

Метою та завданнями співпраці сторони визначили наступне:

1) об’єднання зусиль сторін для досягнення максимально ефективного доступу у професію, та якості підготовки до самостійного здійснення адвокатської діяльності осіб, що звертаються до регіональних органів адвокатського самоврядування;

2) спільне проведення заходів (форумів, семінарів, конференцій), в тому числі щодо обговорення реформування правової системи країни, підтримки протидії скасування виключного права адвокатів на представництво в судах, протидія звуженню процесуальних прав адвокатів, недопущення послаблення захисту прав та гарантій адвокатської діяльності;

3) спільна діяльність щодо підвищення професійного рівня адвокатів регіонів;

4) ефективний та оперативний обмін досвідом у сфері діяльності органів адвокатського самоврядування, захисту професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.
Адвокатура України: регіони об’єднують зусилля!

"Виклики сьогодення, які постали перед Адвокатурою України, є випробування на міцність адвокатської спільноти в цілому та органів адвокатського самоврядування зокрема", - зазначила Інна Мокіна. За її словами, саме органи адвокатського самоврядування мають забезпечити ефективний менеджмент та функціонування адвокатури в умовах реформування правової системи держави, сприяти формуванню високих професійних та етичних стандартів адвокатської діяльності, поваги до професії адвоката в суспільстві.

Також сторони домовились про створення Міжрегіональних комітетів при Радах адвокатів Закарпатської та Херсонської областей, які мають сприяти обміну досвідом роботи органів адвокатського самоврядування Херсонщини та Закарпаття.
Адвокатура України: регіони об’єднують зусилля!

На звершення, Олексій Фазекош сказав наступне: "Підписання сьогоднішньго меморандуму показало, що ми можемо ефективно спілкуватись на рівні Рад адвокатів регіонів. Ми можемо знаходити компроміси. Ми маємо одне спільне прагнення - побудувати правову державу, і щоб в ній діяла незалежна, самостійна, самодостатня і монолітна адвокатура. Разом - до перемоги!!!".